Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.
До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.
Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.
Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує депутатам, щоб порозумітися з депутатами. Відповідь міського голови була розгорнутою. Якщо коротко, то...
В Світловодську, на думку мера, склалася традиція в кінці каденції міського голови депутати протистоять йому та намагаються зняти з посади.
У протистоянні депутатів та голови винні депутати. Мер думає про народ, робить все на благо народу, а вони цього не роблять.
Ну, й в кінці Андрій Іванович сказав, що готовий піти на компроміс і після організаційних та фінансових питань на сесії поставити питання політичне - довіри секретарю ради Тетяначенку.
З огляду на власний журналістський та депутатський досвід прокоментую відповідь міського голови.
Щодо традиції протистояння депутатів та мера аж до зняття останнього, то, здається, вона була започаткована в минулій каденції групою депутатів, які знаходяться в опозиції до міського голови і зараз. До неї тоді входив і сам Андрій Іванович. ГРАБЛІ?!
Щодо компромісу. Формування порядку денного сесії, порядок його розгляду та черговість питань - це прерогатива депутатів. З цією метою вони створюють та затверджують регламент роботи, де це все й прописують. В регламенті чітко зазначено, що пропозиція депутата щодо порядку денного має бути обов'язково поставлена на голосування. Тож, міський голова не правий, коли не ставить на голосування таку пропозицію.
До речі, хочу нагадати Андрію Івановичу, що в минулому скликанні за пропозицією депутатів питання довіри до міського голови постійно пересувалося знизу порядку денного на перед.
і ще одне нагадування як міському голові, так і мешканцям міста. В 2015 році тодішній міський голова Валентин Козярчук хотів призначити першим заступником пана Г. Але виплила інформація, що пан Г мав протокол щодо корупції. І, не зважаючи на те, що термін дії уже сплив і означений пан працював у міському самоврядуванні сусіднього міста, кандидатура була знята.
Коментарі
Дописати коментар