Перейти до основного вмісту

Як залучити громадськість до розподілу бюджету

Питання участі громадськості у контролі за бюджетом міста є досить актуальним. Одним з механізмів такого контролю є громадський бюджет. Саме цьому питанню був присвячений семінар з представниками громадськості та місцевої влади, який пройшов в дитячій бібліотеці. Проводили його гості з Полтави – члени громадської організації «Суспільна служба України».
На початку семінару слово надали першому заступнику міського голови Сергію Філоненку. 
Він розповів про те, як важко, але успішно йому працюється. На цій посаді він уже рік і, за його твердженням, готовий йти вище або геть. Крім того, перший заступник міського голови, як завжди, жалівся на те, що йому не дають реалізувати прогресивні проекти. Деякі твердження Сергія Філоненка мене відверто здивували. Так він всіляко виступає за громадський контроль бюджету та витрат влади! Пропонує відкритість тендерів та інші новації.
Шановний пане Сергію! А хто заважає вам зараз це робити? Хто заважав запровадити електронні торги вже вчора? Хто заважав проводити відкриті тендери? Де гроші від розпилу «Криму»? Де гроші від пам’ятника Леніну? Чому ви не підписали звіт комісії по «Криму», в якому зафіксовані порушення, в тому числі і в фінансовій сфері? Вибори, так?

Після невеликих, але емоційних, спічів депутатів представники влади та деякі мої колеги-журналісти покинули семінар, а громадськість спокійно почала навчатися корисній справі – створенню громадського бюджету міста.

Наші гості, Роман Широких та Ярослав Карпенко, розповіли про те, як діють проекти в інших країнах світу та містах України. Вони особисто спостерігали це в Польщі. Їх розповіді були цікавими. Так в Гданську, Гдині, Сопоті та  Торні реалізація проектів приносить позитивні зміни. Вони мають різні форми та рівні реалізації, але результати вражають. Містяни активно подають власні проекти, які потім успішно реалізуються. До участі у проектах залучаються навіть діти. Вони проектують дитячі площадки тощо.
Процес створення громадських бюджетів активно проходить в Чернігові, Полтаві та Черкасах.  
Протягом семінару громадські активісти активно приймали участь у навчанні. Двічі учасники розбивалися на групи та відпрацьовували практичні питання, які можуть знадобитися їм при реалізації такого проекту в Світловодську.



Завершився семінар створенням групи громадських активістів, яка має за мету просувати ідею громадського бюджету в місті Світловодську.

Вадим Степанець 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...