Перейти до основного вмісту

Кому вигідний хаос на сесіях міської ради?


Сьогодні теренами інтернету ходять різні публікації щодо теорії хаосу: кому вигідно, та хто його створює. Думок багато. Спробую висловити свою точку зору з приводу хаосу який часто панує на сесіях Світловодської міської ради. 
Сьогодні розпочалася чергова сесія міської ради. Вона відкрилася, але не закінчилася. Хаос?
На початку сесії міський голова Валентин Козярчук оголосив заява групи депутатів. Останні глибоко занепокоєні порушеннями регламенту міським головою. Серед порушень: «прес-конференція міського голови на початку сесії», коментарі виступив, перебивання інших депутатів, не надання слова депутатам тощо. Депутати вимагали дотримуватися регламенту. Така заява давала підставу того, що сесія може пройти організовано, швидко та плідно. Але мої сподівання щодо того, що автори та підписанти заяви теж будуть вести себе чинно та достойно не справдилися. При дотриманні регламенту хаосу не створиш.
Із цікавого на початку сесії. Обласний депутат Каспров у своєму виступі звинуватив мера та секретаря ради в тому, що вони, начебто, звинуватили опоблоківців у підтримці «Політреда» у спорі за пост директора Свтловодськотуту на попередній сесії. При цьому пан Каспров висловив досить цікаву думку.
«Я заявляю для всех жителей.кто там будет директором, чей там будет директор, тот і будет контроліровать фінансовые потоки. Тому будут оседать деньги в карман».
Далі обласний депутат здивував мене ще більше. Він заявив, що пересічному громадянину все одно, хто буде директором СП. Головне, щоб в оселях було тепло. С точки зору пересічного громадянина напевно так і є, але з точки зору депутата з 15 річним стажем, яким є Капспров, це не так. Саме депутат повинен відстоювати права громадян. Він має робити так, щоб гроші не осідали в карманах ділків, а йшли до міського бюджету та використовувалися на користь територіальної громади. Отакі депутати у нас, любі містяни!
Але повернимося до хаосу. Знову депутатам від «Батьківщини» не подобалося електронне голосування. Ну, важко розібратися в трьох кнопках пульту! Підтримували колег і депутати з опоблоку. У мене та й у більшості моїх колег проблем з цим не було. Може проблема не в електроніці, а в не бажанні працювати? Подискутувавши хвилин 25, всеж вирішили голосувати в електронній спосіб. При цьому використовували і голосування в старий спосіб, підняттям рук.
Далі депутати прийняли багато важливих рішень. Зокрема, щодо подачі тепла до гуртожитків, розподілили кошти, вирішили низку земельних питань.
Досить важливим був виступ на сесії депутата Леоніда Пащенка.Він озвучив думку щодо посилення контролю за зростанням кількості МАФів, які отримують дозвіл на продаж алкогольних напоїв, а потім часто торгують ними в розлив. Це окрема та актуальна тема. Обіцяю читачам розвинути її в подальших публікаціях.
В порядку денному були питання звіту заступників міського голови. Якщо звіт першого заступника Олени Балюк пройшов швидко, а звіт Ірини Щербини перенесли на наступну сесію з об’єктивних причин, то звіт Анни Нестеренко спричинив шквал емоцій.
Депутати заслухали звіт заступника, а потім кожний міг висловитися. Нажаль, під час обговорення депутати з числа тих, хто так вболівали за дотримання регламенту, самі ж його і порушували. Як це було, краще подивитися на каналі міського голови. Питання щодо того, хто створює цей керований хаос залишається відкритим.
Щодо рішення ради про зняття з посади Нестеренко, то думаю, що тут потрібна кваліфікована юридична оцінка.
А завтра продовження сесії. Дивіться прямий ефір, або приходьте до сесійної зали. Потрібно знати своїх героїв.

Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...