Перейти до основного вмісту

Пам’ятник Леніну: суд триває


Останніми днями фейсбуківська спільнота підняла питання щодо справи про викрадення пам’ятника Леніну. Як голова тимчасової комісії та журналіст я займався цим питанням, тому просто зобов’язаний слідкувати за ходом розгляду справи в суді.
Нагадаю суть справи. Після того, як пам’ятник, згідно рішення сесії міської ради, був демонтований, його вивезли на територію гаражів Комбінату комунальних послуг. Ні сесія міскради, ні посадові особи виконавчої влади не визначили порядку зберігання та відповідального за зберігання. В результаті, пам’ятник хутко[V1]  зник на початку травня 2015 року. Міліція розпочала пошуки та досудове слідство. В результаті перед судом постав громадянин О, який, начебто, організував та здійснив викрадення. Справу передали до суду.
Втім, в суді справа почала поступово розвалюватися. Розгляд проводиться у відкритому слуханні, тому я можу повідомляти деякі подробиці. Громадянин О на початку процесу заявив про те, що він пам’ятника не викрадав. Слідство в суді практично підтверджує це. Свідки показують, що громадянин О дійсно допомагав грузити пам’ятник, але в якості стропальника. Після погрузки він залишився те території гаражів ККП, де займався зварювальними роботами. Громадянин О орендує гараж в ККП. Мобільний оператор повідомив суд, що в цей день громадянин О не телефонував ні одному із своїх, начебто, спільників.
Не зрозумілі й економічно-фінансові аспекти справи. У ній фігурує сума 50 тис грн, яку, начебто, отримав громадянин О від громадянина С. Втім, громадянин, придбав розпилений метал, показав, що сплатив громадянину С 30 тис грн.
Зараз суд призначив експертизу, яку мають провести в Києві, дослідивши голову пам’ятника. Її  міліції вдалося знайти та вилучити. Експерти мають з’ясувати з якого металу був виготовлений пам’ятник, його вагу та вартість.
У мене виникає питання і щодо запису відеокамери магазину напроти. На ній має бути запис процесу викрадання. Запис вилучена міліцією, але до справи не додана.
Будемо слідкувати за процесом.
Вадим Степанець


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Представники громадськості результатами роботи депутатської комісії не задоволені

  Результатів рооти комісії з питань законності та реалізації державної регуляторної комісії у сфері господарської діяльності в місті очікувало багато мешканців. Саме ця комісія опікується питаннями етики та поведінки депутатів Світловодської міської ради. Засідання відбулося 1 вересня. На засідання прийшли представники громади. Підсумками роботи членів комісії світловодці розчаровані. Про це говорили мені ті, хто відвідав засідання.    Чому так сталося? Тут все просто. Жителі міста очікують, що міський голова та й весь депутатський корпус, зможе законно втрутитися в конфлікт між депутатом міської ради Максимом Бакуменко та військовим Вадимом Брусликом. Мешканці міста однозначно підтримали захисника. Про конфлікт можна почитати на Світловодськ Live . ( http://svitlovodsklive.blogspot.com/ ) Міський голова Андрій Маліцький обіцяв створити комісію щодо депутата Бакуменка. Час ішов, але про комісію ніхто нічого не чув. В той же час, депутат написав скаргу на Вадима Бруслика ...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...