Перейти до основного вмісту

Ветерани АТО блокували сесію Світловодської міської ради



  

Чергова сесія міської ради розпочалася несподівано. Після відкриття до сесійної зали зайшли ветерани АТО та заблокували трибуну. Вони висунули міським депутатам ряд вимог. Що підштовхнуло ветеранів на такий крок?
На попередній черговій сесії міської ради відбулася чергова тривала дискусія щодо формування виконкому. Міський голова пропонував сформувати його за фаховим принципом, а депутатська більшість – за партійним. Присутні в залі ветерани АТО після тривалого спостеріганням в запропонували ввести до складу виконкому двох представників від них. Як компроміс. Депутатська більшість не погодилася, а висловлювання депутата Сергія Волохова на адресу атовців обурило останніх.
Представник громадської організації ветеранів АТО виклав вимоги до міської ради. Їх декілька. Ветерани вимагають публічного вибачення Сергія Волохова, введення до складу виконкому шести представників громадськості (чотири від ветеранів АТО та два від Асоціації малого та середнього бізнесу), вирішення питань з виділенням земельних ділянок, покращення харчування в дошкільних закладах та школах міста, безкоштовний проїзд на міському транспорті не за рахунок місць для пільгових категорій та підтримати закон про вільне володіння зброєю. .
Вибачення не відбулося. Волохов на сесію не прийшов.



Міський голова запропонував депутатам обговорити вимоги ветеранів. Обговорення було досить бурним. Депутати відразу відхилили пропозицію щодо представників від малого бізнесу, закинувши ветеранів лобіювання інтересів партії «Воля». Після перемовин у від представників бізнесу відмовилися.  
Для задоволення вимоги ветеранів необхідно було збільшити чисельність складу виконкому з 16 до 20. Депутатська більшість категорично відмовлялася від цього. Натомість, запропонувала заповнити дві вакансії, які були вакантними. Більшість активно агітувала прямо під час сесії висунути атовця на посаду керуючого справами виконкому. Цей посадовець виконує важливу функцію керування апаратом виконкому та готує його засідання. Посада передбачає не тільки відповідний фах, але й знання особливостей роботи апарату виконкому, вміння керувати відділами. Тож, потрібний фахівець. Втім, депутатська більшість вважає, що тут не потрібні такі знання та навички, а свободівець Молчанов запропонував зобов’язати керівника загального відділу Олександра Возного, як досвідченого управлінця, навчити свого начальника. Після довгих умовлян, ветерани погодилися подумати над пропозицією та поки що зарезервувати цю посаду для них.
Далі депутатська більшість запропонувала вирішити питання введення атовців до виконкому за рахунок партійних квот. З цим погодилися фракція «Народного контролю», квота якої не була заповнена. Таким чином членом виконкому став Бабіч. Залишалося вирішити питання ще з двома членами.  
Більшість запропонувала ввести одного за рахунок виключення зі складу виконкому представника УКРОПу Юрія Медведєва, мотивуючи це тим, що він проживає в Кропивницькому.  Фракція УКРОПу була не проти поміняти свого представника, але в разі, якщо буде замінений ще один партійний член виконкому. Я навіть запропонував кандидатуру Миколи Сопільняка від «Батьківщини», як такого, що в 2008 мав вирок суду за корупцію. Але моя пропозиція не знайшла підтримки у більшості. Натомість, вони пропонували вивести зі складу виконкому двох заступників міського голови.
Після п’ятигодинної дискусії та протистояння до складу увійшов один представник організації ветеранів АТО та зарезервована, при погодженні, за ними одна вакансія керуючого справами. 
Після цього, пікетувальтники знову нагадали про свою вимогу вибачення від Волохова. Це спробувала за нього зробити голова міської організації ВО «Батьківщина» Таїса Гончаренко, але ветерани АТО  наполягли на вибаченні саме Волохова.
Хочу відзначити терпіння, витримку та коректність ветеранів. Увесь цей час вони терпляче стояли та чекали, в той час, як депутати сиділи на своїх місцях та галасували. Тут вони виявилися на голову вищі від нас. А щодо нашої роботи, то пропоную колегам послухати цього хлопця.
Далі ветерани пішли, а депутати почали розглядати питання порядку денного. Більшістю голосів підтримали заяви фракцій УКРОПу, Самопомочі та Свободи щодо блокади ОРДЛО.
Але все якось знову не заладилося…
Депутати не змогли сформувати депутатську контрольну комісію з перевірки КП «Комбінат комунальних послуг». Обговорили тариф на проїзд в громадському транспорті, але, попри жаркі дебати, залишили його без змін. Депутати не змогли зменшити ставку податку для малого бізнесу. Уже під вечір зависло питання щодо звільнення від сплати за землю комунальних підприємств.
Депутати не могли, чи не захотіли рівнятися на ветеранів АТО та розійшлися, не завершив роботу.
В середу засідання не відбулося...  Далі буде?

Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...