Перейти до основного вмісту

Громадські слухання відбулися!

Громадські слухання, про які так довго говорила влада и на яких так довго наполягали громадські організації, нарешті відбулися. Тема слухань «Організаційно-правові аспекти створення обласного ОКВП «Дніпро-Кіровоград», його тарифної політики та результати діяльності за 2 (два) роки». Слухання проходили в міському Палаці культури і зібрали, як на мене, пристойну, для нашого часу, аудиторію – більше 200 чоловік. Нажаль, не всі досиділи до кінця.






На початку присутні заслухали інформацію першого заступника міського голови Сергія Філоненка. Він повідомив про обставини та умови, на яких в 2012 році міський водоканал став частиною ОКВП. На той період він був на межі банкрутства, і потрібно було вживати термінових заходів. Саме тому пропозиція щодо створення ОКВП, яка об’єднувала водопостачальні підприємства  Кіровограда, Знам`янки, Олександрії та Світловодська була привабливою і давала перспективу.




При об’єднанні міська громада, а тоді теж проводили громадські слухання, сподівалася, що тариф не зросте. Це було однією з умов входження у структуру ОКВП. Але ця умова виконана не була. Тариф влітку цього року виріс на 61%.

Філоненко також повідомив, що ОКВП не сплачує податки до міського бюджету, які мав би платити. Це, при дотаційному міському бюджеті, є великим недоліком. За два роки не вирішено питання з аварійністю мережі водопостачання в місті. Продовжуються пориви трубопроводів. В цьому на власному досвіді влітку переконались жителі міста влітку.
 
Є питання до кредиту Європейського банку, який бере ОКВП. Він спрямований на покращення водопостачання, але є підозра, що місто від цього кредиту отримає непропорційно мало.

Особливо гостро постає питання щодо консервації першого водозабору. Якщо це відбудеться, то місто може залишитися без води в разі аварії.  

На питання, які поставив у своєму виступі перший заступник міського голови, надавав відповіді Генеральний директор ОКВП Роман Ілик у своєму звіті.


Він відзначив, що керівництво ОКВП за два роки провело велику роботу щодо погашення боргу Світловодського водоканалу, який, за повідомленням Ілика,  склав 18 млн грн. Зараз частину цього боргу вже погашено. Ілик пообіцяв в найближчий час розрахуватися по боргам з місцевим бюджетом. 

В цьому році бу підвищений тарифу на водопостачання та водовідведення  до 11,98 грн. Це, за твердженням генерального директора, вимушений захід, вимогою уряду і часу. Керівництвом багато зроблено для того, що б тариф, не був дотаційним.. Втім, як зазначив Ілик, уже зараз собівартість одного метра кубічного води складає 12,08 грн. То це натяк на чергове підвищення?

Керівник ОКВП зазначив, що на підприємстві вживаються заходи з внутрішньої економії. Серед таких – оптимізація штату. Уже скоротили 251 працівник. Крім того, планується провести заходи з консервацію станцій ВОЗ 1 та ВОЗ 2 в Світловодську.

Ілик відповів і на питання щодо аварійності водоводів. Підприємство при створенні отримало досить зношену мережу. В Кіровограді вона існувала 60 років в інших містах більше 40. Підприємство вживає необхідних заходів щодо її вчасного ремонту. Це надало можливість зменшити втрати в мережах. Так у Світловодську вони скоротилися з 46% до 31%. У Світловодську прокладено водовід, який покращить водопостачання Табурища.

Щодо кредиту Світового банку, то заявку на його отримання подавав ще Кіровоградський водоканал. ОКВП переконало банк у його необхідності. Кредит вигідний. Він дається під 1,02%. При цьому, протягом 5 років потрібно віддавати тільки відсоток, а тіло кредиту вже пізніше. В Світловодську буде реконструйовано очисні споруди та станцію забору води на Ревівці.

Після звіту Романа Ілика слово надали представникам громадськості.

Далі буде…


Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...