Перейти до основного вмісту

Чи буде тепло в наших оселях?



Саме це питання стало лейтмотивом зустрічі, яка відбулася в п’ятницю в конференц-залі СП «Світловодськпобут». У ній прийняли участь керівництво підприємства, члени Громадської ради та преса.
Відповідаючи на поставлене питання щодо готовності СП до опалювального сезону, генеральний директор Володимир Михайлик показав присутнім підписаний акт про технічну готовність об’єктів підприємства до опалювального сезону. Він завірив, що до роботи готовий і персонал. Штат укомплектований підготовленими і кваліфікованими працівниками. Протягом літа на двох котельнях були замінені котли на більш економічні та сучасні, та проведені усі необхідні роботи.
Громадськість цікавило питання лімітів газу. Керівництво повідомило, що, по попереднім даним, в цьому році ліміт газу буде скорочено на 30%. На підприємстві сподіваються, що нас виручить тепла осінь. Згідно з розпорядженням уряду, опалювальний сезон розпочнеться тоді, коли середнє добова[V1]   температура протягом двох суток буде не вище +8 градусів.
Головний інженер Юрій Роздоба повідомив, що майже всі об’єкти, на які подається тепло, готові до сезону. Втім, визиває занепокоєння підготовка будинків, які обслуговуються КП «Добробут» за адресами Приморська, 38, 74, Леніна, 67 та будинок по вулиці Конько, 31. З цього приводу керівництво направило листи на керівників підприємств, які мають підготувати будинки та керівникам міста. Нажаль, відповіді на них відсутні.
На підприємстві повідомили про дивну ситуацію, яка склалася з повіркою газових лічильників. СП вчасно повірили їх в сертифікованій організації, але буквально декілька днів назад прийшов лист від газопостачальників з вимогою переповірити лічильники в іншій організації.
На зустрічі обговорювалося питання можливості переходу СП на альтернативні види опалення. На думку керівників, це призведе до значного удорожчання послуги. Котельні міста будувалися під опалення газом. Для переобладнання на пілети чи інші види палева потрібно перебудовувати не тільки котли, але й будуцвати інфраструктуру з доставки та зберігання. Мазут, який може розглядатися як альтернатива, з урахуванням доставки буде теж дорожчий за газ.
Громадські активісти піднімали питання установок когенерації. Як повідомив Михайлик, ці установки працюють тільки в опалювальний сезон і впливають на зменшення тарифу. Щодо удорожчання самого тарифу, то Володимир повідомив, що НКРЄ прийняло таке рішення після вказівок КМ.
На 1 жовтня підприємство має кредиторську заборгованість у 9 млн 854 тис 630 грн 36 копійок. З них 7 млн 499 тис заборгувало населення, 998 тисяч – бюджет, усе інше – інші боржники. Юридична служба підприємства веде відповідну роботу з ліквідації заборгованості. Бюджетну заборгованість, яку не сплачує міська влада, складає борг за опалення вільних, неорендованих приміщень. Отже, потрібно сплачувати ці кошти. Саме тому підприємство подало до суду на міськиконком.
Борг населення вражає. Як повідомила юридична служба, серед боржників, багато зовсім не бідних людей. Ті, хто попав у скрутне становище і не може вчасно розрахуватися, мають прийти на підприємство, де вони зможуть разом з юристами знайти відповідне рішення. Під час спілкування було підняте ще одне важливе питання. Мешканці одного з будинків зіткнулися з тим, що власник квартири вирізав в ній влітку батареї. Встановлювати індивідуальне опалення він не збирається.  Таким чином порушується тепловий баланс будинку та страждають сусіди. Керівники СП просять мешканців повідомлять підприємство про такі випадки.
Під час зустрічі керівники підприємства висловили здивованість щодо дії керівництва міста та ЦРЛ щодо котельні пологового відділення. 1 жовтня надійшло рішення виконкому про передачу котельні ЦРЛ, а 3 жовтня – лист від головного лікаря з проханням до СП вчасно включити опалення та подати гарячу воду.
Зустріч пройшла в діловій обстановці. Було прийняте рішення обговорити питання готовності до опалювального сезону на засіданні Громадської ради.


Вадим Стапанець


 [V1]

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Представники громадськості результатами роботи депутатської комісії не задоволені

  Результатів рооти комісії з питань законності та реалізації державної регуляторної комісії у сфері господарської діяльності в місті очікувало багато мешканців. Саме ця комісія опікується питаннями етики та поведінки депутатів Світловодської міської ради. Засідання відбулося 1 вересня. На засідання прийшли представники громади. Підсумками роботи членів комісії світловодці розчаровані. Про це говорили мені ті, хто відвідав засідання.    Чому так сталося? Тут все просто. Жителі міста очікують, що міський голова та й весь депутатський корпус, зможе законно втрутитися в конфлікт між депутатом міської ради Максимом Бакуменко та військовим Вадимом Брусликом. Мешканці міста однозначно підтримали захисника. Про конфлікт можна почитати на Світловодськ Live . ( http://svitlovodsklive.blogspot.com/ ) Міський голова Андрій Маліцький обіцяв створити комісію щодо депутата Бакуменка. Час ішов, але про комісію ніхто нічого не чув. В той же час, депутат написав скаргу на Вадима Бруслика ...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...