Перейти до основного вмісту

Добробут по-світловодському


Відома інтернет енциклопедія Вікіпедія понятті «добробут» тлумачить як «ступінь задоволення певних потреб людини. Добробут характеризує забезпеченість населення необхідними матеріальними і духовними благами; залежить від рівня розвитку продуктивних сил і виробничих відносин; виражається системою показників, що характеризують рівень життя населення».
В місті уже певний час працює комунальне підприємство під назвою «Добробут». Воно надає послуги з обслуговування гуртожитків, які розташовані за адресами Леніна, 67, Приморська, 38 та Приморська,74. Ці гуртожитки свого часу були передані міській владі підприємствам міста зі свого балансу.
Про комунальне підприємство заговорили вголос влітку цього року, коли СП ТОВ «Світловодськпобут» подав до суду щодо стягнення з підприємства боргів за спожиту теплову енергію. Борг Добробуту перед СП склав 900 тисяч гривень. Як на мене, то це фантастична цифра.
Тільки після позову до суду, міська влада звернула увагу на своє підприємство. Питання було розглянуте на виконкомі, який прийняв рішення розірвати контракт з директором  Олександром Коротичем. У пожежному порядку директором  КП призначили депутата міськради Людмилу Безрукаву. Через півтора місяці після її призначення, ми поспілкувалися з нею щодо справ на підприємстві.
Людмила Безрукава також повідомила, що на підприємстві відсутні бухгалтерські документи. Це не дає змоги до кінця розібратися у природі занедбаного стану та виникненні заборгованості підприємства. 
Основна заборгованість підприємства – це борги перед Світловодськпобутом. Директор повідомила, що ситуація і зараз залишається важкою. Квартплата, яку повинні платити мешканці гуртожитку, не покриває навіть зарплату персоналу підприємства. До того ж, регулярно сплачує тільки близько 30 % мешканців, ще 30 % платить час від часу, а інші взагалі не сплачують. Розплатитися з боргами за такою динамікою проплат мешканців неможливо. Але це загальна картина по усьому підприємству.
Втім, ситуація не катастрофічна і потребує негайного виваженого рішення з боку влади. Частина житлових кімнат гуртожитку за адресою Приморська, 38 приватизована. Вони знаходяться у задовільному стані. Мешканці готові платити, платять і будуть платити. Потрібно тільки зробити дієвий прозорий механізм проплат.
Частина приміщень гуртожитків здані приватним підприємцям, але договорів з ними не заключено. Отже, вони не платили, чи платили комусь особисто? Думаю, що на це питання мають відповісти правоохоронні органи.
Є ще частина незайнятих приміщень, за які хтось має сплачувати. Їх потрібно заселять, чи здавати в оренду підприємцям.
Особливого рішення потребують приміщення в яких проживають ті 30-40 % мешканців, які взагалі не платять і платити не збираються. Це особливий прошарок населення, який складають багатодітні та малозабезпечені сім’ї, громадяни, які звільнилися з місць відбування покарання, тощо. Це гостра соціальна проблема. Обов’язок влади – знайти її вирішення.
Вадим Степанець

P.S. Ця публікація тільки початок дослідження непростого життя гуртожитків в Світловодську. Далі буде…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...