Перейти до основного вмісту

До питання про тепло

Сьогодні хочу висловити свою думку про тепло. Не про те тепла, що дає нам сонце в тепли  пори року, а про тепло, яке дає нам в квартири теплогенеруюче підприємство. Останні двадцять років це питання у нас, в місті, є актуальним. У 90-ті ми з побоюванням чекали опалювального сезону і боялися, що він не розпочнеться. Потім ця боязнь відійшла на другий план, а на перший вийшла ціна тепла і його якість. Народ почав шукати вихід. Знайшов його в установці системи індивідуального опалення. І тут почався конфлікт між тими, хто встановив це опалення і підприємство СП ТОВ «Свитловодськпобут».
Причина конфлікту банальна. Одні хочуть мати тепло і мало витрачати на оплату, інші хочуть мати прибуток. Не буду вдаватися в подробиці конфлікту. Про нього вже неодноразово писали місцеві ЗМІ. Давайте спробуємо абстрагуватися і подивитися на проблему з іншого боку.
Раз на чотири роки славні жителі міста Світловодська обирають людей, міський голова, депутати, виконком, яким довіряють керувати містом на благо всіх жителів. Давайте запам’ятаємо «на благо всім жителям». Дійсно, зі створенням підприємства багато проблем зникло. Опалювальний сезон починався своєчасно за рішенням виконкому. Більшості жителів отримали тепло. Але деякі проблеми не зникли. В багатьох квартирах взимку холодно. Вартість послуги велика, особливо для нашого міста.
Саме тому, з часом, жителі міста знайшли альтернативу централізованому опаленню — індивідуальне. Переважно, газове. Оплата за сезон була в рази менше. СП проводило теж заходи щодо удосконалення. Але вони не могли вирішити питання. СП програвало в цій боротьбі. Тоді підприємства стало захищати свій бізнес шляхом недопущення установки індивідуального опалення. Так почалася війна. У цій війні зараз атакують прихильники індивідуального опалення. Вони кажуть про численні порушення в роботі підприємства.
А що ж влада? Влада, яка повинна діяти «во благо» і саме для цього створювала підприємство? Вона мовчала. Зайняла позицію потойбічного спостерігача, іноді приймаючи позицію тієї, чи іншої сторони. І це дивує. Посудіть самі. Саме влада створила СП ТОВ «Свитловодськпобут». Саме міський голова є повноважним представником жителів міста на підприємстві. Вони що не бачили всіх цих порушень?
Зараз Світловодський міський суд визнав дії влади по зборах підприємства незаконними. Чотирнадцять років працювало незаконне підприємство. Мі йому платили гроші. І що тепер? Хто за це відповість? Міські голови Віктор Болобан? Володимир Волков? Геннадій Френкель? Юрій Котенко? А як бути з депутатами, які весь цей час мовчали? Знову ж таки питання до правоохоронних органів. Де були ви, панове? Особисто я відповіді на питання не знаю. Може хто-небудь допоможе їх знайти.
Зараз влада демонструє всіляку підтримку тим, хто встановив індивідуальне опалення та розпочала війну з СП. Добре. Підемо цим шляхом. Світова практика показує, що це не найгірший шлях, але… Скажіть, будь ласка, чи всі мешканці багатоквартирних будинків зможуть потратити 10-20 тисяч гривень на встановлення індивідуалки? Чи готові комунікації міста до встановлення індивідуалки? Ні? Отже, що скаже влада? Чи є у неї план?
Особисто мені здається, що ніякого плану немає. Просто нашу владу абсолютно не цікавить пересічний мешканець нашого міста та його доля зокрема.
А тепер питання до пересічного мешканця міста. Чи потрібна нам така влада?
Вадим Степанець, для портала Світловодськ 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...