Перейти до основного вмісту

Перший тиждень весни

Протягом першого 2014 року ми у повній мірі відчули, що означає відомий вислів «щоб ти жив в епоху змін». Наприкінці зими ми також зрозуміли, що означає вислів «затягнути пояси», а вже цього тижня – що означає «шокова терапія». Ми, звичайно, не вдоволені. Звинувачуємо владу, кричимо про зраду.  Але все ж повинні зрозуміти, що в країні війна. Її називають гібридною, а безпосередні бойові дії – АТО, але давайте дивитися правді в обличчя – це війна. А в період війни покращення життя не буває. 
Цей тиждень був насичений значущими для міста подіями. У понеділок ми мали оцінити «красоту игры» виконкому. Його останні два засідання проходять з тижневою перервою. Розпочавши засідання у середу, виконком бере на тиждень перерву, потім у наступну середу завершує своє попереднє засідання і відразу розпочинає наступне, знову робить перерву і, нарешті, завершують у понеділок. Отак довго і заплутано. Причиною таких складнощів у роботі нашого виконкому є прискіпливість громадських активістів. Вони, відвідуючи засідання виконкому, наполягають на тому, що б  членів керівного органу при прийомі рішень враховувати їх думку. Підчас останніх засідань розгорілися гарячі дискусії. Не всі члени виконкому в таких умовах досиджують до кінця засідання. Чи то нерви не витримують, чи то на роботу поспішають. 
Так в чому ж «красоту игры»? У понеділок, о 13.00, виконком, за відсутності громадських активістів, підвищив тариф на проїзд в маршрутках на 50 копійок. Тимчасово! Ну, до введення підвищеного тарифу. А ще до «красоты игры» я б зарахував і висловлювання членів виконкому про те, що гроші у жителів міста є. Вони ж на тому тижні жваво скуповували цукор. Погодьтеся, «красота игры»!
По праву важливою подією можна вважать приїзд до міста голови Кіровоградської обласної адміністрації Сергія Кузьменка. Зауважу, що голови ОДА не часті гості в нашому місті. На прийом до губернатора прийшли як жителі міста, так і району. Будемо сподіватися, що Кузьменко допоможе усім, хто до нього звернувся. Додам від себе, хотілось би, що б голова ОДА не забував, що місто Світловодськ – це Кіровоградська область. 
А ще на цьому тижні працювала комісія, яка має розібратися в законності порізки теплоходу «Крим». Члени комісії налаштовані на роботу. Буде цікаво. 
До нас завітала весна. З цією порою року у нас пов’язані тільки позитивні емоції. Сподіваюся, так і буде.  

Вадим Степанець для SVIT-LIFE

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...