Перейти до основного вмісту

Як там у них, за кордоном… Кіровоградщини?

Економічний спад, війна досить негативно вплинуло на життя жителів нашого міста. Не додає оптимізму світловодцям і дії власної влади: то теплоходи по тихому поріжуть, то пам’ятник вождю пролетаріату проґавлять, а то якісь незрозумілі події навколо теплопостачального підприємства розпочнуть. А в цей час дороги не ремонтовані, тротуари розвалені і неприбрані, народ зневірений. А як у інших містах?
Цього місяця у мене з’явилася нагода порівняти. Відвідав місто обласного значення на Полтавщині Лубни. За кількістю населення воно та Світловодськ приблизно однакові. а як з іншим?
Розпочну з економіки. Вона в міста достатньо руйнувалася протягом двадцяти років. Не помилюся, якщо зазначу, що лубенський ринок є найбільшим роботодавцем для містян та жителів навколишніх сіл. Лубенський ринок – це цілий комплекс, який постійно розвивається та розбудовується. Не збираюся робити йому рекламу. Але й порівнювати його із світловодським не можна. І не тільки за розмірами. Просто в Лубнах – розвиток, у нас – прозябання.


Спробую порівняти дороги. Порівнювання не на користь нашого міста. В Лубнах дороги виглядають так. І це не тільки центральна вулиця.


Двори, переважно, виглядають так.  

Так виглядають тротуари. Це в центрі, біля ринку. У нас вони біля ринку теж такі?


В місті є три парка: Дитячий, Центральний та парк тисячоліття. Отак виглядають Дитячий та Центральний.



Недавно в Світловодську дебатували щодо перейменування вулиці Ілліча. В Лубнах вулиця Леніна стала вулицею Ярослава Мудрого ще років п’ять назад. А ще перейменували площу та ще чотири вулиці.

Чи все так ідеально в місті? Звичайно ні. На дорогах трапляються невеликі ями, в окремих дворах вони теж є. 

Біля ринку теж існує вулична торгівля. Продають виключно городину: огірочки, помідори, ягоди. Містове з них не беруть. На ринку є міста для торгівлі цією продукцією. Вони заповнені.
Звичайно, моя стаття не претендую на змістовний аналіз. Це тільки загальне враження. Але ж це враження не на користь Світловодська.

Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Представники громадськості результатами роботи депутатської комісії не задоволені

  Результатів рооти комісії з питань законності та реалізації державної регуляторної комісії у сфері господарської діяльності в місті очікувало багато мешканців. Саме ця комісія опікується питаннями етики та поведінки депутатів Світловодської міської ради. Засідання відбулося 1 вересня. На засідання прийшли представники громади. Підсумками роботи членів комісії світловодці розчаровані. Про це говорили мені ті, хто відвідав засідання.    Чому так сталося? Тут все просто. Жителі міста очікують, що міський голова та й весь депутатський корпус, зможе законно втрутитися в конфлікт між депутатом міської ради Максимом Бакуменко та військовим Вадимом Брусликом. Мешканці міста однозначно підтримали захисника. Про конфлікт можна почитати на Світловодськ Live . ( http://svitlovodsklive.blogspot.com/ ) Міський голова Андрій Маліцький обіцяв створити комісію щодо депутата Бакуменка. Час ішов, але про комісію ніхто нічого не чув. В той же час, депутат написав скаргу на Вадима Бруслика ...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...