Перейти до основного вмісту

Тут вчать прекрасному


Усі батьки мріють, щоб їх дитина отримала хорошу освіту та виросла інтелігентною та всебічно розвиненою людиною. Крім навчанні в школі, у формуванні такої особистості велику роль відіграє позашкільна освіта. Та чи є можливість у Світловодську отримати таку освіту? Відповідь однозначна - є. Про один із закладів де її можна отримати, я розповім шановному читачу у серії публікацій.

Я поспілкувався з директором Дитяча школа мистецтв Іриною Темновою. Виник цей заклад у 1994 за ініціативи управління освітити та культури. Метою його створення була можливість надання дітям додаткової, мистецької освіту. Школа має музичне відділення, та два класи. Музичне відділення – це клас фортепіано, народних та духових інструментів і клас сольного співу. Ще два класи – клас хореографії та художній клас. Всього в школі навчається 175 учнів, з якими працюють 16 педагогів.




Школа розташована у затишному місті, куди не доходить шум великої вулиці. Класи, де проходять заняття, мають відповідне обладнання. Мені, зокрема, сподобалася концертна зала. Я вже не один раз відвідував концерти, які давали учні у цій зали. Отримав задоволення.  
У розмові з директором школи я не втримався, щоб не задати провокаційне, на мій погляд, питання: «А що, власне кажучи, дає дитині відвідування школи мистецтв?». Відповідь Ірини Темнової на таке питання може переконати у необхідності привести до школи дитину будь-яких батьків. Дійсно, якщо батьки мріють проте, щоб їхня дитина стала багатогранно розвинутою особистістю, то це не можливо без мистецтва. Шкільна програма надає певні знання, формує навички та вміння у цій галузі, але ж цього замало. У кожною людини є певні задатки та здібності. Дуже важливо їх розвивати змалку. Це можливо зробити тільки у спеціальних закладах, таких як школа мистецтв. Після закінчення школи її випускники отримують базові знання з обраного напрямку, що засвідчується відповідним свідоцтвом. Далі вони можуть продовжити навчання в музичному училищі та консерваторії. Випускники художнього класу можуть стати дизайнерами, архітекторами тощо. Звичайно, не всі випускники школи мистецтв обирають у подальшому собі творчу професію. Але ті знання, те виховання, яке вони отримують в стінах школи, допомагає їм стати добрішими, краще розуміти людей та змінювати світ.
Біля школи я побачив школярів, які бігли до школи мистецтв. Відразу було видно, що вони поспішають на заняття і роблять це із задоволенням. На моє переконання батьки вчинять вірно, якщо приведуть свою дочку чи сина до Дитячої школи мистецтв.

Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Представники громадськості результатами роботи депутатської комісії не задоволені

  Результатів рооти комісії з питань законності та реалізації державної регуляторної комісії у сфері господарської діяльності в місті очікувало багато мешканців. Саме ця комісія опікується питаннями етики та поведінки депутатів Світловодської міської ради. Засідання відбулося 1 вересня. На засідання прийшли представники громади. Підсумками роботи членів комісії світловодці розчаровані. Про це говорили мені ті, хто відвідав засідання.    Чому так сталося? Тут все просто. Жителі міста очікують, що міський голова та й весь депутатський корпус, зможе законно втрутитися в конфлікт між депутатом міської ради Максимом Бакуменко та військовим Вадимом Брусликом. Мешканці міста однозначно підтримали захисника. Про конфлікт можна почитати на Світловодськ Live . ( http://svitlovodsklive.blogspot.com/ ) Міський голова Андрій Маліцький обіцяв створити комісію щодо депутата Бакуменка. Час ішов, але про комісію ніхто нічого не чув. В той же час, депутат написав скаргу на Вадима Бруслика ...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...