Перейти до основного вмісту

Світловодський виконком розбирався з тарифами та харчуванням школярів


Члени виконкому Світловодської міської ради на черговому засіданні вирішували низку важливих проблем. Серед них організація харчування харчування учасників навчально-виховного процесу в шкільних їдальнях, встановлення батьківської плати за відвідування дитячого навчального закладу, затвердження тимчасових тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі, тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території та інші. А тепер тільки про головні, на мій погляд.
Про харчування в шкільних їдальнях

Управління освіти винесло на засідання рішення щодо організації харчування в школах та рішення про встановлення батьківської плати за відвідування садочків. Члени виконкому підійшли до цього питання досить прискіпливо. Зауваження висловив юридичний відділ. Були питання і у інших членів виконкому. Питання, на їх думку, потребує доопрацювання. Міський голова запропонував спочатку завершити процес формування бюджету управління і після цього уже розглядати питання харчуванні. На цьому й порішили.
Про тимчасовий тариф на перевезення

На засідання міськвиконкому перевізники винесли тимчасовий тариф на пасажирські перевезення. Таким терміном позначили підвищення вартості проїзду на 50 копійок. Потрібно оцінити красоту гри перевізників. Вони майстерно приспали увагу громадських активістів, які раніше завжди стояли на сторожі цього питання. Але серед членів виконкому теж виявилися пильні громадяни. Так Володимир Хорольський, до речі, викладач кафедри автобудування Кременчуцького національного університету, не погодився з запропонованим тимчасовим тарифом та по-професорськи, біля дошки переконав інших. Питання відправили на доопрацювання.
І, нарешті, про  тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території
Цей тариф має саму найдовшу та найдраматичнішу історію. З 2009 року керівники, тоді ще ЖЕКів, хотіли підвищити тариф, але не вийшло. Цього разу комунальники просили підкорегувати тариф. Підстави для цього є. Це і мінімальна зарплата, і підвищення матеріалів.
Ще цікава інформація. В Світловодську приблизно 65% власників квартир багатоквартирних будинків отримали субсидію, що могло б згладити цінове підвищення. Десь 15% власників обходяться самостійно, а 20% взагалі ігнорують квартплату.
Втім корекція не пройшла. Члени виконкому не пропустили тому, що не була виконана уся процедура.

Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...