Перейти до основного вмісту

Світловодський міський голова знову спілкувався з світловодцями


Політичне протистояння між міським головою та частиною депутатів в ці прохолодні дні стає досить гарячим. Все частіше почали говорити про відсторонення міського голови від влади, про зраду. І чим більше депутати в соціальних мережах та інтерв’ю місцевим ЗМІ переконують у зворотному,  тим більше світловодців  в це вірять.
Валентин Козярчук постійно, при кожній нагоді, підкреслює вірність один із головних своїх принципів – відкритість влади та пряме спілкування з містянами. За рік своєї каденції він зустрічався та спілкувався з пресою на жителями міста частіше, ніж усі очільники міста разом взяті. Цього разу мер  свою зустріч присвятив політичним питанням.
Міський голова про витоки конфлікту
Валентин Козярчук виклав власну версію конфлікту з міжпартійною групою депутатів. Голова переконаний, що дії депутатів спрямовані саме проти нього. Як доказ цього, він навів наступні аргументи.
Одним з аргументів є епопея зі зняттям Анни Нестеренко. Дії депутатів спрямовані не стільки на неї, скільки на міського голову. Заступник із питань ЖКГ має недоліки, але за цей час вона багато й збила. Вона зовсім не заслуговує на таке ставлення. Втім, депутати не тільки виразили недовіру нестеренко, а й проголосували за її звільнення з посади, чим перевищили власні повноваження. Валентин Козярчук, також, повідомив, про свою розмову з головою фракції Партії пенсіонерів Юрієм Лукинським. Останній запропонував, що б Анна Нестеренко написала заяву про звільнення, тоді депутати зберуться на сесію і проголосують фінансові питання.
Іншим аргументом на користь своєї версії міський голова вважає ситуацію навколо поведінка секретаря та депутатів щодо ситуації з СП ТОВ «Світловодськпобут». Мер повідомив про те, що він проводить послідовну політику щодо повернення у власність громади котелен, які були незаконно переведені у приватну власність. Восени гостро постала проблема з поставкою газу для міста. Валентин Козярчук не погодився з пропозицією секретаря ради Юрієм Сапяновим, який пропонував не підписувати протокол призначення директора,  загасити котельні та пікетувати уряд і Верховну Раду. Підписавши протокол про призначення директора, міський голова вирішив проблему з теплом для містян. А далі він має намір вирішувати проблеми з СП в правовому полі.
Про початок розслідування прокуратурою незаконної приватизації ми повідомляли читачів на нашому сайті.
Як аргумент на користь своєї версії, мер розповів про рішення сесії від 9 грудня щодо корекції бюджету. Якщо зараз почати виплати згідно рішення тієї сесії, то це буде порушення у фінансовій сфері та кримінальна справа. Якщо не робити то,  люди не отримають зарплат, проплат за медикаменті тощо. Хто правий? Пригадаємо пропозицію Лукинського. Шантаж?
Більш розлого про зустріч з мером можна подивитися про це на каналі міської ради.
Питання, виступи та відповіді
Як і на інших зустрічах, у присутніх був час на запитання. Міський голова просив задавати питання про політику, але питання були різні.
Першою до мікрофону підійшла пані, яка задала питання щодо Анни Нестеренко Вона стверджувала, що остання заборонила директору комунального підприємства Роману Шумейко купувати скло та стеклити віка у під’їзді їхнього будинку. Мер обіцяв розібратися з цим питанням. Я, також, спробую розібратися у ситуації.
Пан Сергій задав два питання. Перше стосувалося відсутності в місті перспективного плану, а друге – кількості грантів, на які подалась та виграла міська влада.
Щодо першого, то Валентин Козярчук повідомив, що стратегічні плани, думаю, що саме це мав на увазі Сергій, потрібно складати уже після проведення адміністративної реформи, через рік. А щодо грантів, то міський голова повідомив, що після поїздки Анни Нестеренко до Іспанії готується проект на реконструкцію освітлення вулиць міста.
Ще одного жителя міста зацікавило, звідки взялися кошти на безкредитну виплату зарплат, яку протягом цього року, вперше за двадцять років, здійснює нова влада. Начальник фінансового управління Наталя Яременко повідомила, що зробити це вдалося не тільки завдяки підмищенню ставки податку, а й завдяки цілеспрямованій роботі зі збору податків та акцизу. Третьою складовою є жорсткий контроль та суворе дотримання фінансової дисципліни. 
Громадський активіст Дмитро Рябенко повідомив громаду про ініціативу активістів міста. У вівторок, 20 грудня, активісти запрошують голів фракцій міста та міського голову на круглий стіл. Він відбудеться в кінотеатрі «Прадо» о 18.00 та буде транслюватися в прямому ефірі по інтернету.
Міський голова прийняв запрошення та запропонував апаратуру для організації прямого ефіру.
Крім запитань, були й виступи учасників зустрічі. Зупинятися на їх змісті не буду. Хто захоче, передивиться в запису на каналі міського голови.

Вадим Степанець   

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...