Перейти до основного вмісту

Світловодськ запрошує до об’єднання


Протягом кількох місяців ми на сайті висвітлювали питання проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні. Реалії сьогодення вимагають змін у цій сфері. Правильність та необхідність такої реформи підтверджується практикою країн Східної Європи, які уже пройшли цей шлях.
У лютому 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Процес об’єднання передбачає декілька етапів. На першому етапі обласні державні адміністрації мали розробити Перспективні плани формування територій громад відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2015 року № 214 "Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад". Цей план потім мали погодити обласні ради.
На наступному етапі ці Перспективні плани мав схвалити Кабінет Міністрів України. Лише після цього до процесу об’єднання могли підключатися самі громади, виступаючи з ініціативою щодо створення нових, об’єднаних територіальних громад.

Перспективний план формування території Кіровоградської області було прийнято 14 липня 2015 року рішення №769, а 11 листопада 2015 року розпорядженням №1159-р схвалено Кабінетом Міністрів. Таким чином, шлях до об’єднання було відкрито. На території області уже діють дві об’єднані громади, які були створені ще до останніх місцевих виборів.
Необхідно зауважити, що об’єднання громад відбудеться обов’язком. Цей процес передбачає два шляхи перший – громади об’єднуються самі, за власним бажанням. Держава надає допомогу таким громадам. Для цього створений відповідний Фонд розвитку громад.
Другий шлях, коли громади не бажають об’єднуватися, по закінченню строку, а це до 2018 року, об’єднання громад проведе на свій розсуд уряд. Тож, чим раніше ми це зробимо, тим більше ми отримаємо не тільки від самого об’єднання громад, а й більшу підтримку від держави. Виконком вирішив ініціювати процес формування спроможної громади на території Світловодського району та направити офіційне запрошення громадам Павлівської, Подорожненської, Великоандрусівської, Великоскелівської, Глинської, Григорівської, Захарівської, Іванівської, Микільської, Миронівської, Озерської, Федірківської сільських рад та Власівської селищної ради щодо створення Світловодсьої міської об’єднаної територіальної громади на базі міста Світловодська, селища Власівка, сіл Павлівка, Подорожнє, Велика Андрусівка, Велика Скельова, Григорівка, Захарівка, Іванівка, Микільське, Миронівка, Глинськ, Озера, Федірки з адміністративним центром у м.Світловодську.

Вадим Степанець  

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...