Перейти до основного вмісту

Реформа ЖЕКів: бути чи не бути?


Воістину гамлетівське питання зараз вирішує вся Україна: що робити з ЖЕКами? Згідно закону, на 1 липня їх мають ліквідувати взагалі. А що ж залишиться?
Саме на цю тему говорили на нараді в кабінеті міського голови, яка розпочалася одразу після того, як вирішили питання з гуртожитками. Допомогти в цьому питанні нам приїхала начальник Департаменту ЖКГ ОДА Ольга Довжук. Вона повідомила, що в обласному місті створення ОСББ просувається стаханіськими темпами. Саме така форма реформи, за твердженням Довжук, є найоптимальніша.
Вся справа в грошах. В ОСББ вони максимально будуть витрачатися на потреби будинку, а не на заробітну плату ЖЕКу чи керуючої кампанії. Тому майбутнє  за ОСББ. Зараз держава надає кредитну підтримку таким будинкам, погашаючи 70%. При цьому, неважливо, отримують члени ОСББ субсидію, чи ні. В області уже створилася черга за кредитами. Ольга Довжук повідомила, що держава чітко виконує зобов’язання по погашенню своєї частки кредиту.  
Якщо мешканці будинку все ж не побажають створювати ОСББ, то вони можуть зібрати збори та вирішити, якого управителя чи керуючу компанію найняти. За  мешканців будинків, які взагалі не побажають нічого робити, вирішить міська влада. Вона сама призначить їм управителя. Договір з управління складається на рік, після чого будинок може змінити його.
Під час наради присутні задавали обласному керівнику багато питань. Зупинюсь тільки на загальних.
Створеним ОСББ має виділятися земля, за користуванням якою потрібно буде сплачувати. Це найбільше лякає людей. Довжук відповіла, що міська рада може запровадити пільгу на сплату і вона не буде великою. 

Щодо теплолічильників. Теплопостачальні підприємства протягом трьох років мають встановити їх за власні кошти. Це може створити проблему в тих будинках, де велика кількість квартир встановили індивідуальне опалення. Тоді тариф в цьому будинку буде високий. Начальник департаменту підтвердила це та повідомила, що в Кіровограді уже не видають дозволи на встановлення індивідуального опалення. 
Щодо встановлення тарифу на обслуговування. Закон встановить обов’язкові послуги, а ОСББ буде визначатися з кількістю взагалі та вартістю кожної. При цьому, субсидії для ОСББ не відміняються.
До 1 липня часу майже не залишилося.. Нам обирати, як жити далі.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...