Перейти до основного вмісту

Світловодський політехнічний коледж: що нового


Сьогодні ми поспілкувалися з директором Світловодського політехнічного коледжу КНТУ Ігорем Петровим. Він розповів про те, як живе єдиний виш в місті.
Рік був тривожним. Як відомо, попередній уряд хотів свого часу перевести фінансування коледжів на міський бюджет. Як показав експеримент з ПТУ, процес болісний. На щастя, цього не відбулося.
Зараз, наразі, в системі вищої освіти відбуваються реформи. Відбулися зміни у назвах спеціальностей. Деякі об’єдналися, деякі розділилися, а деякі змінили назву. Більше з цього приводу можна віднайти на сайті СПК та безпосередньо в закладі.
За коледжем залишилося право готувати молодших спеціалістів. Згодом, коледж буде готувати молодших бакалаврів та бакалаврів. Вища освіта в Україні супенева. Це означає, що випускники коледжу, першої ступеню вищої освіти,  мають право поступати по закінченню навчання до університету на старший курс – другий або третій.
Коледж уже подав заявку на підготовку спеціалістів за рахунок держбюджету. Результати будуть відомі після 20 червня. Втім, директор сподівається, що усе буде на рівні минулого року.
Ігор Петров із задоволенням розповів мені про те, що в цьому році збільшилася кількість «покупців» на випускників. Серед них традиційно банківські установи міста та області, ВАТ «Олімп» тощо. Але порадувало те, що в цьому році подали замовлення підприємство із Запоріжжя, яке займається випуском електроприладів, Кіровоградське відділення «Укртелеком», «Перша приватна броварня» зі Львова, Глобинський м’ясокомбінат.
З нового в коледже – це ще одна спеціальність та можливість навчатися дистанційно. Останнє розраховано на людей з особливими потребами, та тих, хто не має часу на сесії. Уже зараз до такої форми навчання проявляють зацікавленість військовослужбовці.
Останнім часом Світловодський політехнічний коледж відзначився серед молоді міста новим молодіжним проектам. Наш сайт розповідав про Оксфордські дебати, які проводилися в закладі, але про це в нашій наступній публікації.  

Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...