Перейти до основного вмісту

Як продали адмінбудинок міської ради



В одній з публікацій я вже писав про те, що будинок міської ради за адресою Героїв України, 14 продали приватній особі. Про це нова влада дізналася тільки в цьому році. Хочу розповісти читачам цю історію.
Розпочалася вона в 2006 році. Тоді керівництво водоканалу, який ще належав до комунальної власності міста, вирішило взяти кредит у Східно-Європейському банку. В якості залогу по кредиту віддали адмінбудинок міської ради. Так вирішив тодішній склад міської ради, який прийняв рішенні № 143 від 14 листопаду 2006 року. Як на мене, то рішення депутатів було ризиковим. Можливо директор водоканалу Любов Осіпчук знайшла потрібні слова, що б  переконати депутатів. Можливо депутати  сподівалися на Анатолія Кочергу, який був і депутатом, і членом керівного органу банку, але рішення прийняли. Водоканал отримав кредит у 7 млн 400 тисяч під 18,5 % річних. Отже, рішення прийняли і всі про нього забули. Але події розвивалися.
Міська рада надає дозвіл на розукомплектацію та продаж блоку доочистки води та колектору. Керівництво водоканалу переконало, що в місті уже не потрібні такі потужні споруди для очистки води, тому це обладнання зайве. Його продають. Є цифри у 33 тисячі та 700 тисяч.  Але гроші в рахунок погашення боргу не поступають. Але це інша історія.
Світова фінансова криза боляче вдарила по Східно-Європейському банку. Він збанкрутував. Вкладники тепер мають отримати свої гроші з Фонду гарантування вкладів. КП Міський водоканал теж на грані фолу. Кредит справи не покращив.
В 2011 році починає реалізуватися програма створення ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Підприємство об’єднало водоканали Кіровограду, Олександрії, Знам’янки та Світловодська. Однією з умов входження світловодського підприємства був пункт розрахунки по минулим боргам. Господарський суд дозволив ОКВП розраховуватися по боргам траншами по 57 тис щомісяця. Але, як я розумію, ОКВП «Дніпро-Кіровоград» світловодські борги не сплачував.
І, нарешті, ще одна подія. Фонд гарантування вкладів передав борги СЄБа підприємству «Брокінвест». В цьому підприємстві працює Ігор Шевченко. І тут починається саме цікаве.
Восени, в газеті «Демократична Україна», друкується оголошення про продаж майна, в тому числі, нашого адмінбудинку. Вартість продажу 4 млн 378 тис при балансовій вартості 7 млн 400 тис. Умова продажу – зниження ціни. Не зростання, а зниження. Акцион відбувається. Ціну протягом аукціону знижують 92 (!) рази. Переможець аукціону Шевченко, дружина пана Ігоря. Купує вона адмінбудинок за 403 тис 84 гривні. Але це ще не все.
Такий собі Гузовський подає позов до суду про скасування торгів. Суд відмовляє йому у позові і торги визнаються такими, що відбулися.
 І що тепер? Запитає мене прискіпливий читач. Історія не закінчилася. Як я уже повідомляв у попередній публікації, під будинком є бомбосховище та командний пункт. А це означає, що цей будинок є суспільнозначущим.
На сесії міської ради прийняте рішення звернутися з цього приводу до ГПУ, НАБУ та Мінюсту. Будемо боротися за власність громади.
І трошки від себе. Часто чую фразу, що вже пора припинити говорити про попередників. А може ні, потрібно говорити? І не тільки говорити. Дуже хочу, щоб кожний отримав те, на що заслуговує.

Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...