Перейти до основного вмісту

Незавидна доля «Меркурія»

 

Незавидна доля спіткала річну флотилію Світловодського клубу юних моряків.  Вона зникає, не залишаючи сліду.

У розпорядженні СКЮМу були дві баржі та буксир. Крім того, на березі розташували списаний Метеор. Останній використовували як приміщення для навчання.

Одна з барж з назвою використовувалась як причал, а інша, самохідна, як навчальне судно. Буксир з гучною назвою «Меркурій» теж був навчальним судном.

Баржу-причал та самохідну баржу «Крим»  першими постигла незавидна участь. Їх порізали та здали на металобрухт. Різали нишком та так же вивозили до тих пір, поки про це не дізналася громадськість. Втім, їх це не спасло.  

Герой відомий мультфільму говорив, що «як ти яхту назвеш, так вона і попливе». Самохідна баржа народилася в Німеччині та отримала назву «Адольф Гітлер». Потім, після того, як в рахунок репарації потрапила в СРСР, отримала назву Крим. Отже, з кармою не повезло. Тому вона і згинула, хоть і могла б ще послужити на користь незалежної України.

Але ж чому так не везе «Меркурію»? Він ще міг би принести користь. На момент, коли громадські активісти викрили неподобства з суднами, у буксир було незначне притоплення. Спеціалісти стверджували про можливість ремонту, але стояло питання щодо його використання. СКЮМа уже не існувало. У Центрі військово-патріотичного виховання займатися з юними моряками займатися було нікому. Отже, судно було нікому не потрібне.

Зважаючи на це, я на початку каденції подав депутатський запит відносно долі буксира. На мій погляд, «Меркурій» можна було б: 1. Продати для подальшого використання зацікавленим структурам. 2. Порізати на металобрухт та отримати гроші до бюджету. 3. Спробувати відновити аналог СКЮМу та використовувати для дітей.

Виконавчою владою була створена комісія з цього питання. Протягом майже чотирьох років вона проводила засідання та намагалася щось робити.

Вирішуючи долю судна, члени комісії отримали пропозицію поєднати його долю з долею ЦВПВ. А саме, ліквідувати ЦВПВ та його базу разом з приміщеннями та суднами, Метеором та Меркурієм, передати в обласний центр туризму. Філія центру уже існує на базі інтернату. Керівник центру обіцяє віднайти гроші для ремонту приміщень та судна і використовувати останнє за призначенням.

Дана пропозиція уже виносилася на сесію міськради, але достатньої кількості голосів для його прийняття не знайшлося.

Профільна депутатська комісія, наразі, із своєю позицією не визначилася.

Шановні колеги! Час плине. Давайте щось робити.

P.S. Міська влада Черкас просить у ВМС України передати їм списаний катер для підготовки юних моряків.

Вадим Степанець

Коментарі

  1. А сколько за него дают? Только в чермете он будет около 60000грн, зачем отдвать его просто так?

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Військовий проти депутата. Не упереджено

  Сьогодні, на площі, біля будинку міської ради, зустрілися військовий Вадим Бруслик та депутат Світловодської міської ради Максим Бакуменко. Зустрілися, щоб з’ясувати стосунки, публічно, у присутності громадян. Передісторія Ця історія вийшла з Facebook та привернула увагу жителів нашого міста. Мешканець нашого міста Вадим  Бруслик, який зараз захищає нас на фронті, запостив у відео мережі ФБ звернення, в яких він звинуватив депутата у образі його особисто та його сі м’ ю. Крім того, Вадим Бруслик звинуватив Максима Бакуменка у кришуванні підприємця, який є винуватцем у неприємному запаху, що досаджує мешканцям району Табурища та придбанні авто і квартир у корупційний спосіб. У відео Вадим закликав депутата до зустрічі біля будинку міської ради. На зустріч прийшли громадяни міста. Позиції сторін   Бруслик позиціонував  себе у яклсті військового, який захищає свою країну, своє місто, свою сім’ю і хотів би, щоб влада в місті займалася питаннями, які хвилюють його мешканців. В

Представники громадськості результатами роботи депутатської комісії не задоволені

  Результатів рооти комісії з питань законності та реалізації державної регуляторної комісії у сфері господарської діяльності в місті очікувало багато мешканців. Саме ця комісія опікується питаннями етики та поведінки депутатів Світловодської міської ради. Засідання відбулося 1 вересня. На засідання прийшли представники громади. Підсумками роботи членів комісії світловодці розчаровані. Про це говорили мені ті, хто відвідав засідання.    Чому так сталося? Тут все просто. Жителі міста очікують, що міський голова та й весь депутатський корпус, зможе законно втрутитися в конфлікт між депутатом міської ради Максимом Бакуменко та військовим Вадимом Брусликом. Мешканці міста однозначно підтримали захисника. Про конфлікт можна почитати на Світловодськ Live . ( http://svitlovodsklive.blogspot.com/ ) Міський голова Андрій Маліцький обіцяв створити комісію щодо депутата Бакуменка. Час ішов, але про комісію ніхто нічого не чув. В той же час, депутат написав скаргу на Вадима Бруслика до ВСП і конфл

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод