Перейти до основного вмісту

Зима і світловодські двори


Зима вже другий рік екзаменує комунальні служби нашого міста. Нажаль, іспит вони складають на незадовільну оцінку. Ми можемо багато говорити про відповідальність виконавчої влади. Але краще говорити про причини. Хочу викласти свої, власний думки з цього приводу, які виникли у мене після бесіди з цього приводу із заступником з ЖКГ Анною Нестеренко.
Відразу повідомлю, що роботу Комбінату комунальних послуг аналізувати не буду. Тут уже сказано та написано багато. Мова піде стан прибирання дворів. Тут ситуація навіть гірша, ніж на дорогах. Наші двори зараз виглядають так.


Хто винен? Прибирання снігу, як і сміття взагалі, в дворах покладається на підприємства, які надають такі послуги мешканцям багатоквартирних будинків. Отже, це двірники. То чому ж вони не роблять цього?
Одна з причин – це фінансова. На сьогодні грошей в підприємствах для якісного обслуговування не хватає. Так в КП «Житлосвіт-2012» з необхідних 42 двірників є 18. На більше не хватає коштів. Як відомо, тариф в такому вигляді, я к сьогодні, існує з 2009 року. Новий, скорегований тариф, починає діяти з лютого, але він розрахований при мінімальній зарплаті у 1600 грн. На сьогодні мінімальна зарплата складає 3200 грн.
Але чи вирішить збільшення тарифу питання якісного прибирання? Думаю, що ні. Тут, на моє переконання, потрібно застосовувати головний закон сантехніка: «Систему потрібно змінювати».
Зміна системи передбачена на державному рівні. Головне в ній – передача будинків самим мешканцям через створення ОСББ. Цей процес, за твердженням Анни Нестеренко, в місті йде важко.
В випадку, коли ОСББ не створене, виконком призначає будинку управителя. Останній призначається за конкурсом і лише на ОДИН рік. Управителями можуть бути  як підприємства, так і фізичні особи.
Управителі будинку мають організувати обслуговування будинків та прибудинкових територій. Для цього вони мають найняти виконавців цих послуг. Дуже важливо, щоб в цьому секторі було створене реальне конкурентне середовище. Тоді і послуги будуть якісні, і тарифи відповідні.
До речі, думаю, що приватні підприємцям міста  варто звернути увагу на це. Чому б і не спробувати себе в цій сфері?
Анна Нестеренко повідомила, що тариф в нових умовах буде теж формуватися по новому. Він буде складатися з вартості тієї, чи іншої послуги та фіксованої винагороди управителю.
І ще важливо. Управитель призначається на рік. Потім мешканці можуть або продовжити з ним контракт, або змінити управителя. Втім, строк в один рік теж не догма. Якщо управитель не задовольняє мешканців будинку, то вони можуть провести загальні збори та змінити управителя.
В березні пройде конкурс на управителя будинків. Давайте будемо принциповими та активними в цьому питанні. Отже, чистота наших дворів в наших руках.
А тепер ще про тротуари. На сьогодні тротуари не входять у прибудинкові території. За їх очищення та прибирання потрібно платити з міського бюджету.  
Такі думки виникли у мене. Без зради та без переможних фанфар.

Валим Степанець 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Представники громадськості результатами роботи депутатської комісії не задоволені

  Результатів рооти комісії з питань законності та реалізації державної регуляторної комісії у сфері господарської діяльності в місті очікувало багато мешканців. Саме ця комісія опікується питаннями етики та поведінки депутатів Світловодської міської ради. Засідання відбулося 1 вересня. На засідання прийшли представники громади. Підсумками роботи членів комісії світловодці розчаровані. Про це говорили мені ті, хто відвідав засідання.    Чому так сталося? Тут все просто. Жителі міста очікують, що міський голова та й весь депутатський корпус, зможе законно втрутитися в конфлікт між депутатом міської ради Максимом Бакуменко та військовим Вадимом Брусликом. Мешканці міста однозначно підтримали захисника. Про конфлікт можна почитати на Світловодськ Live . ( http://svitlovodsklive.blogspot.com/ ) Міський голова Андрій Маліцький обіцяв створити комісію щодо депутата Бакуменка. Час ішов, але про комісію ніхто нічого не чув. В той же час, депутат написав скаргу на Вадима Бруслика ...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...