Перейти до основного вмісту

Як можна від’єднати будинок від централізованого опалення


Відмова від централізованого опалення є для світловодців ТОП проблемою протягом багатьох років. Особливо актуальною вона стає після подорожчання житлово-комунальних послуг. Весь час не припиняються спори про можливість встановлення індивідуального опалення. Однак в українському законодавстві не передбачена можливість поквартирного відключення. Втім, законодавство дозволяє відрізати опалення всім будинком.
Сьогодні впроваджується реформа у сфері обслуговування багатоквартирних будинків. Мешканці створюють ОСББ, які стають повноправними господарями будинків. Це надає можливість вирішити і проблему опалення.  
Припинити централізоване теплопостачання в усьому будинку можна шляхом одноголосного прийняття рішення. Підтримати таку ініціативу повинні всі власники квартир. У наказі Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22 листопада 2005 року (остання редакція - від 9 серпня 2008 року) прописана відповідна норма в «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання «.
Правила відмови від централізованого теплопостачання багатоквартирного будинку такі
Відключити будинок від опалення може тільки його власник - житлово-комунальний сектор, житлово-будівельний кооператив або об'єднання власників багатоквартирного будинку. Для цього його представник має подати заяву в спеціалізовану комісію при виконавчому комітеті. Заява повинна обов'язково містити причину відмови від послуги, екземпляр письмового рішення загальних зборів мешканців будинку про відмову від централізованого постачання теплом з метою подальшого облаштування автономного або індивідуального опалення. На підтримку відключення повинні поставити підписи всі власники квартир в будинку, а комісія має це обов'язково перевірити.
Але як же далі буде опалюватися будинок? Є декілька варіантів. Існують варіанти опалення електрикою і газом. Будь який варіант необхідно узгодити з постачальником газу або електрики. Якщо обирається варіант індивідуального опалення шляхом встановлення газового котла, то тут потрібно враховувати наявність в квартирах димових каналів.
При встановленні індивідуального опалення квартир відбувається демонтаж всіх внутрішньобудинкові мереж центрального теплопостачання. Таким чином, скасовується оплата за опалення громадських місць в будинку, яка зараз є комнем спотикання у відносинах «індивідуальників» та СП ТОВ «Світловодськпобут».
Якщо відбувається установка індивідуального опалення на електриці, діють ті ж правила.

Крім індивідуального опалення, для опалення будинку, або декількох, можна використовувати дахову або модульну котельню. Автономні котельні можуть працювати на газу та альтернативних видах опалення.  

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Представники громадськості результатами роботи депутатської комісії не задоволені

  Результатів рооти комісії з питань законності та реалізації державної регуляторної комісії у сфері господарської діяльності в місті очікувало багато мешканців. Саме ця комісія опікується питаннями етики та поведінки депутатів Світловодської міської ради. Засідання відбулося 1 вересня. На засідання прийшли представники громади. Підсумками роботи членів комісії світловодці розчаровані. Про це говорили мені ті, хто відвідав засідання.    Чому так сталося? Тут все просто. Жителі міста очікують, що міський голова та й весь депутатський корпус, зможе законно втрутитися в конфлікт між депутатом міської ради Максимом Бакуменко та військовим Вадимом Брусликом. Мешканці міста однозначно підтримали захисника. Про конфлікт можна почитати на Світловодськ Live . ( http://svitlovodsklive.blogspot.com/ ) Міський голова Андрій Маліцький обіцяв створити комісію щодо депутата Бакуменка. Час ішов, але про комісію ніхто нічого не чув. В той же час, депутат написав скаргу на Вадима Бруслика ...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...