Перейти до основного вмісту

Зона АТО. Роздуми після відвідування


Скористався запрошенням керівника благодійного фонду «Милосердя» та здійснив з ними поїздку в зону АТО. Це вже друга поїздка. Не претендую на істину в останній інстанції, але хочу поділитися з читачами своїми враженнями від побаченого та почутого.

Про Національну гвардію та Збройні Сили України

Час від часу в ЗМІ проскакують думки про те, що воюють ЗСУ, а НГУ знаходиться в тилу, та нічого не робить, що оснащення ЗСУ гірше, а НГУ краще. Ведення війни досить складна справа, яка потребує від війська виконання різнорідних функцій та дій. Під час війни відбувається зіткнення з противників на лінії фронту. Успіх в бою неможливий без бойового забезпечення, яке включає складний комплекс заходів. Ведення бойових дій і їх забезпечення, не зважаючи на зовнішню схожість, насправді мають певні особливості. Тому, переважно, підрозділи ЗСУ знаходяться на передовій. Щодо гвардійців, то місця в яких вони несуть бойову службу, теж не є курортом: В любий момент може бути «приліт», обстріл зі стрілецької зброї, або ворожа  ДРГ.

Тепер про техніку, зброю та інше забезпечення. Зброя практично однакова. Форма? Так, вона відрізняється кольором від форми ЗСУ, але гвардійці із задоволенням носять польову армійську форму. Щодо техніки, то я її теж бачив. 



Зараз «підшаманять» фронтеру і буде бігати, як ніссан. Бачив я на дорогах і відомі  HMMWV, але вони належали армійським підрозділам.

Про Маріуполь, навколишні села та людей

В 2014 році ми тривожним серцем спостерігали, як на сході країни колабораціоністи за підтримки та активні участі Росії, захоплювали наші міста та села. Подібне відбулося і з Маріуполем. З13 квітня по 13 червня 2014 року місто знаходиться під контролем колаборантів. Звільнене воно було 13 червня  силами батальйону «Азов» за підтримки НГУ та ЗСУ. Про події тих днів нагадує будівля міськвиконкому, яке 11 травня 2014 року підпалили сепаратисти та цей пам’ятник.

Ззовні Маріуполь мало чим нагадує прифронтове місто. Принаймні мені так здалося. Працюють магазини, громадський транспорт, ввечері освітлені вулиці, працює театр, комендантський час відсутній.

Тепер не до туризму

Узбережжя Азовського моря з давна давен було улюбленим місцем відпочинку не тільки українців. Тепле море, гарячий пісок та помірні ціни: що ще треба для бюджетного відпочинку? В прибережних селах Виноградне, Приморське, Піонерське, Сопіне, Бердянське, Широкіне існували дитячі оздоровчі табори та центри, туристично-представницькі комплекси та приватні пансіонати. Все це в минулому. Зараз тут війна, а це означає, що кожної хвилини може бути «приліт» подаруночка від «русского мира». І прилітає…




Тепер не до туризму. Місцевим приходиться якось виживати. В море не вийдеш. Поля рясніють «стовпчиками», які розкидали російські Гради. І це тепер на довго.

Як виживають? Отримують гуманітарну допомогу. В одному з сіл ми побачили Гуманітарний штаб Ріната Ахметова. Правда він був зачинений. На сусідній вулиці представники римської католицької церкви роздавали пілетні брикети для опалення будинків. Місцеві брали. На дворі, поки що, холодно, та й на потім згодяться.



Спілкуватися з нами місцеві не бажають. Чого хочуть? Хочуть, що б війна закінчилася та все повернулося назад. Одна літня жінка, яку вдалося розговорити, все цікавилася у нас метою нашого візиту. Наша відповідь – допомога військовим – їй не сподобалася. Жалілася на обстріли та війну. Вважає, що ЗСУ винні у обстрілах. Питання про те, чи кликала вона Путіна, ми не задавали. Просто не вірили у щиру відповідь.

Дороги війни

Що таке дороги війни, ми відчули ще на Кіровоградські дільниці траси до Дніпра. Ми остаточно переконалися, що наш, український, а особливо, Кіровоградський Автодор, вміє бомбити дороги. Саме на цій дільниці ми зрозуміли справжній зміст вислову Остапа Бендера «Ударим автодором…» Але, все ж, про фронтові дороги.
Вони виглядають так.


Їздити по ним можна. І тільки по ним, тому, що сходити, або з’їжджати на узбіччя смертельно небезпечно. Такі повідомлення розташовані по всім дорогам.


А ще на дорогах ми зустрічаємо отакі тетраподи.

Такі бетонні блоки використовують при будівництві хвилерізів, а на дорогах, під Маріуполем, за їх допомогою обладнують блок-пости та встановлюють як перешкоди для просування ворожої техніки.
Впродовж доріг можна часто побачити обгорілі дерева – результат чергового «прильоту».

Від чого спасає місія ОБСЄ

Відповідь однозначна – від артилерійський обстрілів російсько-терористичних військ. Це однозначно та перевірено нами на власному досвіді. Коли ми їхали на місця несенні бойового чергування гвардійців, то зустріли два автомобіля місії ОБСЄ. Військові, які нас супроводжували, зітхнули з полегшенням. Напередодні були обстріли, але в цей день артилерія мовчала. Зрозуміло чому.  

Але ОБСЄ не спасає від ворожих ДРГ. В суботу, під Широкіне, загинули двоє військових під час зіткнення  з такою групою.

Сподіваюся, що цей текст допоможе читачу у розумінні процесів, які відбуваються в країні.


Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Військовий проти депутата. Не упереджено

  Сьогодні, на площі, біля будинку міської ради, зустрілися військовий Вадим Бруслик та депутат Світловодської міської ради Максим Бакуменко. Зустрілися, щоб з’ясувати стосунки, публічно, у присутності громадян. Передісторія Ця історія вийшла з Facebook та привернула увагу жителів нашого міста. Мешканець нашого міста Вадим  Бруслик, який зараз захищає нас на фронті, запостив у відео мережі ФБ звернення, в яких він звинуватив депутата у образі його особисто та його сі м’ ю. Крім того, Вадим Бруслик звинуватив Максима Бакуменка у кришуванні підприємця, який є винуватцем у неприємному запаху, що досаджує мешканцям району Табурища та придбанні авто і квартир у корупційний спосіб. У відео Вадим закликав депутата до зустрічі біля будинку міської ради. На зустріч прийшли громадяни міста. Позиції сторін   Бруслик позиціонував  себе у яклсті військового, який захищає свою країну, своє місто, свою сім’ю і хотів би, щоб влада в місті займалася питаннями, які хвилюють його мешканців. В

Представники громадськості результатами роботи депутатської комісії не задоволені

  Результатів рооти комісії з питань законності та реалізації державної регуляторної комісії у сфері господарської діяльності в місті очікувало багато мешканців. Саме ця комісія опікується питаннями етики та поведінки депутатів Світловодської міської ради. Засідання відбулося 1 вересня. На засідання прийшли представники громади. Підсумками роботи членів комісії світловодці розчаровані. Про це говорили мені ті, хто відвідав засідання.    Чому так сталося? Тут все просто. Жителі міста очікують, що міський голова та й весь депутатський корпус, зможе законно втрутитися в конфлікт між депутатом міської ради Максимом Бакуменко та військовим Вадимом Брусликом. Мешканці міста однозначно підтримали захисника. Про конфлікт можна почитати на Світловодськ Live . ( http://svitlovodsklive.blogspot.com/ ) Міський голова Андрій Маліцький обіцяв створити комісію щодо депутата Бакуменка. Час ішов, але про комісію ніхто нічого не чув. В той же час, депутат написав скаргу на Вадима Бруслика до ВСП і конфл

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод