Перейти до основного вмісту

25-а річниця незалежності України. Чому не навчилися світловодські політики


Україна відзначила 25-у річницю незалежності України. В Києві відбувся військовий парад. Вперши за 25 років ми побачили справжнє, а не бутафорське військо. На сході цього дня загинув один військовий та один був поранений. Такі реалії цього ювілею.
В Світловодську ювілейні урочистості проводилися не тільки 24 серпня. Ми, нарешті, позбавилися помпезності у відзначенні державних свят. Від цього вони не стали менш урочистими та святковими. Напередодні, 23 серпня, світловодчани вшанували державний прапор на проведи конкурс вишиванок. Задоволення отримали учасники обох заходів.
А 24 серпня жителі міста змогли зранку переглянути військовий парад, про який так багато сперечалися ЗМІ та соціальні мережі, а о 16.00 прийняти участь в святкуванні Дня Незалежності України в місті.  Розпочалося святкування з мітингу в парку імені Шевченка  біля  пам’ятника Кобзарю.



Урочистий мітинг був традиційним. Він вдало поєднував художню та політичну частину. Як на мене, то основна мета такого заходу – це продемонструвати єдність українського народу у прагненні захистити незалежність України. Це особливо важливо в наш час.
Під час мітингу учасники вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної Сотні та воїнів, що загинули на сході країни. З невеликими, але емоційними промовами виступили міський голова Валентин Козярчук та секретар міської ради Юрій Сапянов. Під час їх промов мені здалося, що цьогорічний ювілей може надати відлік часу єднання політичних сил в місті. Того єднання, якого давно чекають його мешканці. Єднання, якого не вистачає депутатам на сесіях міської ради. Були у мене такі сподівання не зважаючи на те, що свободівці прийшли з політичними прапорами. Але мої сподівання не виправдалися.


Після виступу Юрія Сапянова був проголошений вільний мікрофон. Усі бажаючі могли вийти до мікрофону. Першим підійшов депутат обласної ради та лідер місцевої «Свободи» Руслан Степура. Не маю нічого проти його промови. Думаю, що були б ще бажаючі виступити, але… Відразу після свого виступу Степура почав вручати нагороди від командира одного з підрозділів.
«А що тут такого?» - спитаєте ви. Та нічого Просто за узгодженим сценарієм нагородження до свята мало відбудеться на узвозі, де уже зібралося чимало сівтловодчан. А чого прагнула «Свобода»? Особливості? Винятковості? Чи може вже почали передвиборчу кампанію? Саме так розцінили цей крок колеги-депутати від інших фракцій,  з якими я спілкувався під час концерту на узвозі.
Хочу порадити сободівцям  уважно перечитати історію України сторічної давнини. Їх дії дуже нагадують тодішніх політиків. Пам’ятаєте чим закінчилося?  Нічого втішного.  


Після мітингу колона на чолі з міським головою пройшла до Бульвару Дніпровського, де, за традицією, відбувся урочистий концерт. Під час концерту міський голова вручив нагороди світловодчанам. І тут хочу поаплодувати міському голові та виконкому. Нагородили дійсно заслужених людей. Серед них ті, хто на початку 90-х виборювали незалежність, воїни АТО, волонтери, пересічні громадяни, які успішно працюють на користь держави, стверджують та захищають її незалежність.







Минуло 25 років з то часу, як Україна стала незалежною. Зараз ми переживаємо непрості часи, але впевненість що ми їх подолаємо. 

Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...