Перейти до основного вмісту

Світловодськ туристичний: в чому фішка?


Навколо ідеї Світловодська, як туристичного міста, ходить багато дискусій. В минулому наше місто позиціонувалося, як промислове місто, але існувала і турбаза «Славутич», яку щороку відвідувало немало туристів з багатьох куточків країни. Зараз місто вже не промисловий гігант, то може туризм спасе нас?
Як депутат та активний громадянин, я замислився над цим питанням. Дякуючи нагоді, вдалося помандрувати кількома містами та містечками України, які позиціонуються, як туристичні. Можливо мої спостереження будуть цікаві для прихильників туристичного напрямку розвитку міста.
Відвідавши п’ять туристичних об’єктів, я прийшов до висновку, що для того, щоб привабити туриста, як закордонного, так і українського, необхідно мати певну фішку. Що це може бути?
Найкращою фішкою є об’єкт старовини. Було б непогано, щоб він був пов'язаний з відомою історичною постаттю. Саме в цьому напрямку розвиваються такі туристичні об’єкти як Кам’янець-Подільський, Межибіжь, Хотин. Фортеці та замки в цих містах приваблюють туристів, надають можливість вивчити та зрозуміти історію країни. Тут дійсно є що подивитися, як вдень, так і в ночі.






Але що робити, якщо поряд немає старовинної фортеці? Привабливою може бути архітектура міста. Наявність старовинних будинків, різні архітектурні стилі, зелені вулиці міст теж приваблюють туристів. Як приклад, можна навести Чернівці.





За власним спостереженням фортеці, різноманіття архітектури – це ознака міст західної частини України. А що робити містам, які цього не мають? Моя відповідь – шукати фішку! Свого часу в 1993 році я побував у Вінниці. Нічим особливим мене місто не вразило. Південний Буг? Так річки є в багатьох містах. Архітектура?  Теж особливо не вразила. Але цього року я отримав задоволення від відвідин Вінниці. У місті з’явилася фішка – фонтан. 

Фонтан, який збирає на набережній тисячі людей. Фонтан, подивитися на який проїздять туристи. Безкоштовна вистава щодня протягом літа. Вона для дорослих і для дітей.  Це дійсно фішка. А після фонтану і в музей Пірогова, до бункеру Гітлера. Обов’язково відвідайте музей старовинних авто, де представлені не тільки авто, а вся минула радянська епоха.






 Думаю, що Світловодськ теж має усі можливості розвитку туризму, але для цього потрібна фішка.

Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Граблі світловодського міського голови

Минулого тижня світловодський міський голова несподівано запросив на пресконференцію місцевих журналістів та блогерів.  До цього цього мер або самостійно робив дописи чи відео в соцмережах, або запрошував окремих журналістів. А тут несподівано... Призначено було на суботу, на 10.00. колеги зібралися вчасно, а от міський голова... Запізнився, ой, затримався, хвилин на сорок. Автор цих строк не відвідував пресконференції і минулми мерів, але тарки запізнень/затримок не припоминає.  Сподіваюся, що в подальшому такого не буде. Хочу відзначити і новинку в таких заходах. Було запропоновано зареєструватися заздалегідь та обов'язково повідомити про питання, яке будеш задавати. Чесно, проігнорував. Просто прийшов. Ні, не вигнали.  Тепер по суті. Питання колег були не нові. Вони давно обговорюються в соцмережах. Про світло, тепло, харчування дітей. Відповіді уже також давно озвучені. Не бачу сенсу повторювати. Мене ж цікавило тільки одне питаннях - що міський голова запропонує...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...