Перейти до основного вмісту

Валентин Козярчук зустрівся з керівниками освітніх закладів


Міський голова уже анонсував зміни, які він хоче провести в освітній галузі. Вони стосуються підвищення фінансової та господарської самостійності шкіл міста. Для директорів світловодських шкіл це питання нове та мало знайоме. Така діяльність потребує нових знань та нових підходів в управлінській діяльності. Постає питання: яким буде результат реформування? Саме цьому і була присвячена зустріч у міського голови, яка відбулася сьогодні.

На зустрічі були присутні директори шкіл, працівники управління освіти та гості з Олександрії: директор загальноосвітньої школи Борис Кравченко та юрист управління освіти Олег Іванников. Мер запросив олександрійців з метою ознайомлення з їх досвідом реформування.
Гості розповіли про те, що реформу в місті була розпочата з 1 січня 2014 року. Саме тоді 10 з 17 шкіл Олександрії вирішено було зробити розпорядниками коштів. Це не самоокупність, про яку говорять в соцмережах, а самостійність у витратах коштів державної субвенції та господарської діяльності.


Згідно закону, на кожного учня школи держава надає субвенцію на суму 8 гривень, 20 копійок. Отже, помноживши цю суму на кількість учнів в школі, ми отримаємо бюджет закладу. Це і заробітна плата, і харчування окремих категорій школярів. На думку наших гостей, на ці гроші особливо не розживешся. Тому олександрійські школи отримують допомогу з міського бюджету. Так школі, якою керує Борис Кравченко, виділили кошти на встановлення теплолічильника. Міська рада виділяє гроші і на ремонти в школах.
До речі, благодійні внески в Олександрії заборонені, але школи надають платні послуги. Це освітні, скажімо, з підготовкою до ЗНО. Є можливість здавати в оренду приміщення. Ці кошти йдуть на рахунки шкіл.
Результатами такої діяльності є те, що вчителі стабільно отримують заробітну плату з усіма виплатами, оплачуються відрядження тощо.
Така самостійна діяльність стимулює керівників шкіл до боротьби за учнів та до здорової конкуренції на ринку освітніх послуг.
Цікавою була розповідь Бориса Кравченка щодо того, як він опановував науку керування школою в нових умовах. Директори світловодських шкіл уважно слухали та задавали питання, які їх турбували. Зрозуміло, що для них реформа, як зненацька в холодну воду. Втім, Валентин Козярчук під час спілкування активно пояснював необхідність реформи, яка надасть можливість не тільки покращити економічний стан галузі, але й позитивно вплинути на якість освіти.
Мер завірив, що перехід на нові форми управління відбудеться не завтра. Буде перехідний період і Валентин Козярчук буде директорам «допомагати і фінансово, і всіма фібрами душі».  
Під кінець зустрічі міський голова пообіцяв, що наступна зустріч буде в Олександрії, де можна буде переконатися у позитивних результатах реформування.  

Вадим Степанець

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Громадська рада. Бенефіс Максима Ільченка

В ідбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Світловодської міської ради. На порядку денному питання облаштування тротуарів та доріг в місті, освітлення вулиць, дитячі майданчики та закупівля необхідного для дитячих спортивних шкіл. Перші три питання в компетенції заступника міського голови з питань ЖКГ. Отже, доповідав Максим Ільченко. Ремонт доріг, тротуарів в місті – це прерогатива міської влади. І фінансування має бути з міського бюджету. Нажаль, міський бюджет, як доповів Ільченко, «потягти» все не в змозі. Зробити ремонт другої об’їзної дороги можливо тільки шляхом спільного фінансування. Міська влада спробує це зробити. Кошти на облаштування тротуару по другій об’їзній будуть закладені на наступний рік. Освітлення міста є актуальним для міста. Максим Ільченко повідомив, що це питання для нового керівника ККП є пріоритетним. Зараз на цій дільниці новий керівник. Він займається впровадженням новітніх технологій, енергозберігаючих ламп. Роботи провод...

Представники громадськості результатами роботи депутатської комісії не задоволені

  Результатів рооти комісії з питань законності та реалізації державної регуляторної комісії у сфері господарської діяльності в місті очікувало багато мешканців. Саме ця комісія опікується питаннями етики та поведінки депутатів Світловодської міської ради. Засідання відбулося 1 вересня. На засідання прийшли представники громади. Підсумками роботи членів комісії світловодці розчаровані. Про це говорили мені ті, хто відвідав засідання.    Чому так сталося? Тут все просто. Жителі міста очікують, що міський голова та й весь депутатський корпус, зможе законно втрутитися в конфлікт між депутатом міської ради Максимом Бакуменко та військовим Вадимом Брусликом. Мешканці міста однозначно підтримали захисника. Про конфлікт можна почитати на Світловодськ Live . ( http://svitlovodsklive.blogspot.com/ ) Міський голова Андрій Маліцький обіцяв створити комісію щодо депутата Бакуменка. Час ішов, але про комісію ніхто нічого не чув. В той же час, депутат написав скаргу на Вадима Бруслика ...

СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ ХРАМ у селі Талова Балка

Спасо-Преображенський храм в селі Талова Балка є однієї із найкращих архітектурних пам’яток Кіровоградщини та відомий своєю історією не тільки на теренах України а й поза її межами. З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Молячись у цій канонічній споруді в душі настає мир і спокій. Багато людей відвідувало та й досі відвідує ці благодатні місця. Будівництво Спасо-Пре­о­бра­женсь­кої церкви розпочалося на початку дев'ятнадцятого століття місцевим поміщиком, генерал-майором царської армії у відставці Федором Боровським. Нажаль до освяти Федір Артемійович не дожив, тож його справу продовжив рідний брат Іван Боровський. Автором проекту храму був Родіон Казаков, до речі у Спасо-Преображенського храму є брат близнюк храм святої Варвари який знаходиться у Москві на вулиці Варварка. Дослідники завірили, що ці два храми дуже схожі. Під час війни Спасо-Преображенський храм занепав, богоборці використовували його я...